Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

ae1UHP

Emzirmenin sarkmaya neden olduğu algısı yanlıştır

Estetik-plastik cerrahi dendiğinde ilk akla gelen işlem ve sözcüklerden birisi; hatta çoğu kez ilki, “meme operasyonları” oluyor. İster küçültme, ister büyütme ya da dikleştirme olsun; memeyle ilgili operasyonlar, kadınları fiziksel ve ruhsal olarak en çok mutlu eden operasyonlar olarak tanınıyor.

Elbette konu bu kadar önemli ve hassas olunca, yöntemleri de çeşitleniyor. Örneğin, normalden küçük olan memelerde yaygın olarak meme protezleri kullanılıyor ama günümüzde yağ enjeksiyonu uygulamaları da yapılıyor. Bazı durumlarda ise, her ikisi birden ardışık olarak uygulanabiliyor.

Yeni Nesil Meme Implantları 

Estetik açıdan daha uyumlu vücuda kavuşulmasını sağladığı için meme implanlatları oldukça tercih ediliyor. Gelişmekte olan teknoloji sayesinde başarılı ve doğal sonuçlar elde edilmektedir. Gelişimsel olarak meme küçüklüğü, meme kanseri gibi nedenleri meme dokusunun alınması, doğum sonrası memede hacim kaybı sonrasında memeyi büyütmek, yeni meme oluşturmak ve asitmerileri engellemek için kullanılan yeni nesil silikon protez seçiminde dikkat edilmesi gereken konu uluslararası standartlara uygun onaylı protezler olması.

En çok merak edilen konu meme büyütme operasyon yöntemleri

Meme protezi yerleştirme işleminde de farklı alternatifler söz konusu. Meme altından, meme başından, koltuk altından ya da göbekten girişle protez yerleştirme işlemleri bunlardan bazıları.

Bu yöntemlerden, koltuk altı ve göbek deliğinden giriş yöntemlerinin genellikle “izsiz ameliyat” olarak adlandırılmaktadır. Örneğin göbek deliğinden gerçekleştirilen operasyonlarda, göbek iç kısmında, dışarıdan asla görülemeyecek küçük bir dikiş izi dışında hiçbir iz kalmamaktadır. Bu nasıl sağlanmaktadır? Önce, göbek deliğinden endoskopik cihazlarla meme dokusunun altına ulaşılarak, orada bir boşluk oluşturulmakta ve bu boşluk, bir doku genişletici yardımıyla genişletilerek daha sonra doku genişletici çıkartılarak, kalıcı meme protezi yerleştirilir. Yine koltuk altından girilerek gerçekleştirilen yöntemde de; koltuk altındaki izler doğal çizgiler olduğundan, bir süre sonra fark edilmemektedir.

Seçimi etkileyen faktörler: Tecrübe, tercihler, vücut yapısı

İzsiz meme büyütme operasyonları Ameliyat olacak kişi açısından her hangi bir zorluğu yoktur ve hiç iz kalmadığı için daha avantajlı bir yöntemdir. Hekimler açısından ise biraz zordur, tecrübe gerektirir ve ameliyat süresi biraz daha uzundur. Özelikle genç ve orta yaş insanlar için çok daha uygun yöntemlerdir. Tüm estetik operasyonlarda unutulmaması gereken en önemli şey, kişinin vücut yapısının ve hasta tercihlerinin dengelenmesi ve sonunda sağlık açısından en uygun yöntemin belirlenmesidir.”

Emzirmenin sarkmaya neden olduğu algısı yanlıştır.

Meme insanların hayatında ergenlikten itibaren en önemli organlardan biri çünkü bebeğin beslenmesinin kaynağı olarak hayatın devamlılığını yani anneliği sembolize etmektedir hem de çekiciliğin, dişiliğin en önemli unsurlarından biri olduğundan kadınlığın en önemli sembolüdür. Sadece kadınlar değil aynı zamanda erkekler için de çekiciliğin en önemli sembollerinden biridir. Bu kadar anlam ifade eden meme tüm hayatımız boyunca çeşitli değişikliklere uğrar kilodan alıp vermeden, regl dönemindeki hormonal değişiklilerden etkilenir. Menopoz ve hamilelik dönemlerinde devamlı değişikliğe uğrar dolayısıyla her zaman sabit kalıcı şekil ve boyutta değildir. Bu hacim ve şekil değişiklikleri insan doğasının getirdiği önlenemeyecek değişikliklerdir. Meme, şekil olarak da kendisine has bir orijinalliğe sahiptir . Yuvarlak, damla şeklinde , kübik veya kubbe şeklinde değildir. Bu nedenle literatürde meme şekli olarak geçer. Bu şekil kişiden kişiye farklılıklar da gösterir. Bu nedenle kişinin meme şekline uygun olarak planlaması yapılan farklı estetik meme ameliyatları vardır. Bu noktada kadınlar estetik kaygılar nedeniyle emzirip emzirmeme noktasında bir tercih yapmak durumunda hissederler Emzirmenin memede istenmeyen görünümlere neden olacağı düşünüldüğü için özellikle Avrupa ülkelerinde gelişmiş sosyo-ekonomik statüye sahip kişilerde son zamanlarda emzirmeden kaçınma gibi bir eğilim ortaya çıkmıştır. Oysa yapılan çalışmalar göstermiş ki emzirme tek başına memenin şekli, boyutu ve sarkıklığı üzerinde olumsuz etkide bulunmamaktadır. Hamilelikten önceki memenin büyüklüğü, gebelik sayısının fazla olması, sigara kullanımı, hamilelik yaşının yüksek olması meme şeklini olumsuz etkilemekte ama emzirme meme şeklini olumsuz etkilememektedir. Hamilelik ve emzirme sonrası memede oluşabilecek şekil değişiklikler: asimetri, memenin sarkıklığının artması, hacminin azalmasıyla sönmüş bir balon görünümü alması ve daha nadir olarak memenin iri ve sarkık şekilde kalması sayılabilir. Bir başka belirtmek istediğim husus şudur ki meme büyüklüğüyle süt verme arasında doğrudan bir oran yoktur.

Çok büyük memeler hiç süt üretemeyebilirken erkek göğsü gibi çok minik memeye sahip olan anneler de süt üretebilirler. Annelere mesajım emzirmekten korkmamalarıdır. “Emzirdikten sonra da oluşabilecek şekil bozuklukları nedeniyle ameliyat olursanız süt verememekten korkmayın.

Anne olduktan sonra da yine istediğiniz şekilde giyinebilmek yine istediğiniz bikiniyi seçebilmek hayata hamilelikten önce kaldığınız yerden devam edebilmek sizi mutlu edeceği gibi bu mutluluğunuz eşinize bebeğinize ve tüm sevdiklerinize yansıyacaktır.

ANNELERİN MERAK ETTİĞİ: DOĞUM SONRASI ESTETİĞİ

En çok sorulan sorulardan biri doğum sonrası vücut hatlarında oluşan istenmeyen değişimlerin giderilmesi yani diğer bir deyişle doğum sonrası estetiğidir.

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi kişinin ihtiyaçlarına, vücut biçimine göre özel tasarlanan, çoğunlukla ihtiyaca göre cerrah tarafından kombine cerrahi işlemler yardımıyla doğum sonrası vücudun yeniden şekillendirilmesidir. Bu kombine işlemler çoğunlukla genel anestezi altında -- , --- saat arası sürebilir. Örneğin ihtiyaca bağlı olarak karın germe, liposuction ile şekillendirme, meme küçültme, büyütme ve dikleştirme yapılabilir,

Doğum sonrası memede oluşabilecek şekil bozukluklarına yönelik olarak emzirme bittikten sonra meme dikleştirme operasyonu, meme küçültme operasyonu, meme büyütme operasyonları ayrı ayrı olarak ya da dikleştirme ve büyütme, dikleştirme ve küçültme gibi kombinasyonlarla başarıyla giderilebilir. Bu tür meme operasyonlarında bir başka yanlış algı ya da doğru bilinen yanlış daha sonraki bir hamilelik ya da emzirme döneminde süt verememe korkusudur. Oysa ki meme büyütme ameliyatlarında süt verme fonksiyonu hiç etkilenmezken meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatları sonrasında özellikle küçültme ameliyatında küçültme miktarına bağlı olarak süt vermede azalma beklenir ama kalan meme dokusunun süt verme kapasite ve fonksiyonu devam eder dolayısıyla tekrar emzirilebilir.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

cJlVO9

SİZE ULAŞALIM
X

Eaj54y