Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

i0CZxb

Jinekomasti- Sık Sorulan sorular ve Cevapları

newest estetik

1. Erkekte meme büyümesi nedir? Nasıl oluşur?

Erkekte meme büyümesi jinekomasti olarak adlandırılır. Jinekomasti aslında sağlık açısından değil daha çok sosyal ve psikolojik rahatsızlıklara sebebiyet veren bir durumdur. Özellikle ergenlikte yaşanan meme büyümesi özellikle yaz aylarında psikolojik olarak olumsuz etki yapmaktadır. Nadir durumlarda farklı bir rahatsızlığın göstergesi olabilir. Memenin olması gerekenden daha büyük olmasıdır. Fazla olan meme dokusu olabileceği gibi yağ dokusu da olabilir. Kısaca Jinekomasti, nedeni bilinmeyen idiopatik, ilaç ya da hormon kullanımına bağlı olarak gelişen kadın tipi meme büyümesidir. 

2. Erkekte meme büyümesini ve estetik müdahaleye ihtiyaç olup olmadığını tespit etmenin teknik bir ölçüsü var mıdır? 

Hayır teknik bir ölçüsü yoktur. Kadın tipi meme büyümesinin kişiyi rahatsız edip etmemesi ile ilgilidir. Kişiyi rahatsız ettiği durumlarda cerrahi bir operasyon ile giderilebilir. 

3. Erkekte Meme büyümesine yol açan nedenler nelerdir? 

İlaç ya da hormon kullanımına bağlı olabilir. Bazı durumlarda kanda östrojen veya benzeri yapıların artışı, hormon dengesizliği gibi somut nedenleri olabilir ama jinekomasti sıklıkla idiopatiktir, yani herhangi bir sebebi olmayandır. 

4. Jinekomasti tedavi yöntemi nelerdir? 

Jinekomasti tedavi yöntemleri memenin muayene bulgularına göre değişir gerek duyulursa radyolojik inceleme uygulanır. 

Nadir de olsa bazı durumlarda kullanılan ilacın kesilmesi veya yaşa bağlı olarak hormonal tedavi ameliyatı gereksiz kılabilir. Bu tetkiklerin yapılması ameliyat sonrası meme dokusunda tekrar büyüme gibi sorunların önüne geçmek için şarttır. 

Sıklıkla uygulanan işlemler Lipoliz -liposuction ve cerrahi olarak meme altındaki çıkıntıya neden olan yağ dokusunu almak olarak sayılabilir. Meme dokusunda fazla miktarda yağ dokusu mevcut hastalarda liposuction yöntemi ile iyi neticeler alınır. Yağ dokusu fazlalığı ile birlikte meme bezi fazlalığı olan hastalarda ise liposuctionla birlikte meme dokusunun çıkarılması gerekir. Eğer yağ ve meme dokusu fazlalığının yanında deri fazlalığı da mevcutsa yağ ve meme dokusunun çıkarılması yanında cilt fazla deri birlikte çıkarılır. 

5. Meme küçültme( Jinekomasti )operasyonun ardından kişi göğüs bölgesinde kaslı bir görünüme kavuşabiliyor mu?

Jinekomasti operasyonun ardından normal erkek göğüs görünümüne kavuşulur. Sporla beraber göğüs bölgesindeki görünüm iyileştirilebilir. Estetik cerrahi ile vücudun istenilen bölgesinde daha kaslı görünümlere sahip olmak; örneğin karın bölgesinde baklava görünümü, six pack, bacak kası veya adonis kası görünümü elde etmek mümkündür. Eğer kişi estetik cerrahi yardımıyla göğüs bölgesinde daha kaslı bir görünüme kavuşmak isterse pektoral kas implantı ile de daha kaslı ve çekici bir görünüm elde edilebilir.

6. Meme küçültme operasyonundan sonra günlük yaşama dönüş ne kadar sürmektedir? Operasyon sonrası süreçten bahsedebilir misiniz?

Jinekomasti operasyonları çok ağrılı operasyonlar değildir bu nedenle hastalar hemen ertesi gün sosyal yaşamlarına dönebilirler. Operasyon sonrası 3-4 hafta korse kullanımı olmaktadır ancak giysilerin içinde kaldığı için kişinin sosyal yaşama dönmesinde bir sıkıntı yoktur. 

7. Jineskomasti operasyonu geçirmiş bir erkeğe yaşam tarzı alışkanlıkları için neler önerilir? Bundan sonraki hayatında nelere dikkat etmesini ve nelerden kaçınmasını istersiniz?

Eğer ilaç kullanıma bağlı jinekomasti mevcut ise ve ilaçların kullanımı mecbur değil ise ilgili ilaçları kullanmaması istenebilir, vücut geliştirme için hormon ve amino asit desteği alınıyor ise bırakılması tercih edilebilir ve alkolü bırakması önerilebilir. 

8. Jinekomasti estetik operasyonu hayat boyu bir defa yapılan bir işlem midir yoksa tekrar etmek gerekir mi? Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Eğer jinekomastiye neden olan etkenler giderilmiş ise kadın tipi meme büyümesi hayat boyu bir daha oluşmaz.

SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

pE0_u6

SİZE ULAŞALIM
X

SnLVtF