Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

m8k1ym

Meme Büyütme Yöntemleri

Meme, kadın estetiğini vurgulayan en önemli organlardan biridir. Fonksiyonu ve görüntüsü itibariyle hem anneliği hem de çekiciliği, dişiliği sembolize eder. Meme boyutu aynı zamanda giysi seçimini en çok etkileyen faktörlerden biridir.  Vücut hatlarıyla uyumlu bir meme boyutu, giysi seçiminde bir sorun teşkil etmez.  Özellikle genç yaşlarda sıklıkla küçük meme şikayetiyle hastalar başvurmaktayken ilerleyen yaşlarda ise daha çok sarkık meme problemi ön plana çıkar. Küçük memeyi büyütmek için üç farklı yaklaşımdan bahsedilebilir. Birincisi sentetik dolgu maddelerinin enjeksiyon yoluyla anestezi gerektirmeden memenin boyutunu büyütmek ve dolgun göstermek. Sentetik dolgular ortalama üç ila beş yıl arasında erirler. En önemli avantajı ise genel anesteziye gerek olmadan on-on beş dakikalık bir zaman diliminde bu işlemin yapılıp sosyal yaşamına hastanın aynı gün devam etmesi. En önemli dezavantajı ise eğer sentetik dolgu maddesi vücutta bir reaksiyona neden olursa meme bölgesinde ciddi ağrıya, enfeksiyona sebep olabilir ve şekil değişiklikleri (girinti, çıkıntı, çöküklükler) oluşturabilir.  Bu reaksiyona neden olan dolgu maddesinin temizlenebilmesi için tekrar tekrar cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulabilir. Nadir olarak karşımıza çıkan ama karşımıza çıktığında da hem hasta hem doktor için oldukça üzücü olan komplikasyon nedeniyle bu yöntem pek tercih edilmemektedir.

İkinci yöntem kendi vücudundan alınan zenginleştirilmiş yağ dokusu enjeksiyonuyla meme dokusunun büyütülmesidir. Bu teknikle de oldukça güzel meme şekli ve boyutu elde edilebilir. Bu tekniğin en büyük dezavantajı ise, kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ilk üç yıl içerisinde %20-%50 oranında erime oranı oluşabilmesidir. Eğer erime oranı yüksek olursa mamografideki görüntünün netliğini kısmen değiştirebilir. Erime oranı beklenenden fazla olursa ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabilir. 

Üçüncü yöntem meme silikonuyla meme büyütme işleminin gerçekleştirilmesidir. Günümüzde meme büyütme konusunda en sık tercih edilen yöntemdir. En büyük avantajı vücut yapısını ve beklentiye uygun olarak doğal görünümlü, dikkat çekici, isteğe ve vücut şekline bağlı olarak damla veya yuvarlak şekilli bir meme görünümü elde edilebilmesidir.  Bu yöntemde en çok dikkat edilmesi gereken nokta alerji ve reaksiyona neden olmayacak, sağlığa zarar vermediği yetkin kuruluşlar tarafından onaylı silikonlar implantların tercih edilmesidir.  Silikon implant emzirmeye veya hamile kalmaya engel değildir.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

pXrgNC

SİZE ULAŞALIM
X

Z61Y5j