Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

dPqQUY

PRP Nedir? | PRP Tedavisi Nedir? | PRP Cilt Uygulaması | PRP Saç Tedavisi

newest estetik

P.R.P. (Platelet Rich Plasma) Nedir?

   PRP, Platelet Rich Plasma (Zenginleştirilmiş plazma uygulaması) tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir. Plateletler diğer adıyla trombositler kanın temel hücrelerindendir, Onarım ve iyileşme sürecine katkıları nedeniyle PRP bir çok tedavide kullanılmaktadır. Plateletler onarıcı etkenler içerir bu nedenle doku onarımında önemli bir rol oynarlar. Bu nedenle cilt gençleştirme ve saç dökülmesi tedavilerinde sıklıkla PRP tedavisi tercih edilir.

P.R.P. ile Cilt Yenilenmesi Süreci Nasıldır?

   PRP uygulamasında kişiden 8-20cc kan alınarak özel bir tüpte santrfüj ve filtreleme işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen “platelet yönünden zenginleştirilmiş plazma” (PRP); pıhtı hücreleri, büyüme faktörleri, kolajen oluşmunu çoğaltmak dolayısıyla cildi yenilemek üzere derinin alt dokularına enjeksiyon yoluyla geri verilir. Böylelikle PRP uygulaması kırışıklık, akne izleri gibi cilt problemlerinin büyük ölçüde giderilmesini ve cildin yenilenmesine etki eder.

P.R.P Saç Tedavisi nedir?

    Özellikle cansızlaşmış ve zayıflamış saç tellerini canlandırmada, saçların uzamasına destek olması için yanı sıra saçın kalitesi ile kalınlığını arttırmak amacıyla tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle kadın tipi saç dökülmelerinde saç köklerini canlandırmak için Erkeklerde ise daha çok mevcut saçların dökülmesini engellemeye yardımcı olmak amacıyla uygulanmaktadır. Saç prp tedavisi de hekimin tedavi planı doğrultusunda seans sayısı belirlenir 3 ile 6 seans arasında seans ihtiyacı değişebilir.

P.R.P. ile Hücre Yenileme Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

PRP tedavisi aşağıdaki durumlarda uygulanabilir.

* Cilt yenileme
* Sivilce izi tedavisi
* Estetik amaçlı lazer ve peeling gibi uygulamalardan sonra, derinin hızlı bir şekilde yapılanmasının sağlanması amacıyla,
* Yara, çatlak gibi iyileşmesi uzun süren ve cilt kalitesinin bozulduğu durumlarda cilde denge kazandırılması amacıyla,
* UV ışınlarına maruz kalma sebebiyle oluşan cilt kırışıklarının düzeltilmesi,
* Cilde esneklik ve parlaklığın geri kazandırılması amacıyla,
* Saç dökülmesi tedavisinde tek başına kullanılabildiği gibi, saç ekimi gibi tedavi yöntemlerine destek amacıyla
* Saç diplerini güçlendirmek

PRP tedavisi hangi bölgelerde uygulanılır?

   PRP tedavisi sıklıkla yüz, boyun, dekolte alanı ve saç derisi bölgelerine uygulanır bunun yanısıra vücudun diğer tedaviye gerek görülen bölgelerinde kullanılabilir

P.R.P. Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

   PRP tedavisinde seans sayısı kişinin ihtiyacına yönelik belirlenir. Uygun tedavi planı hekim tarafından hasta görüşmesi sonrası oluşturulmalıdır.  

P.R.P İşlem Süresi Ne Kadardır?

   PRP işleminin seansı kan alımından başlayarak 30 ile 45 dk sürer. Bu süre zarfında kan alındıktan sonra kanın santrifüje edilmesi beklenir. İşlem uygulanacak bölgeye hastanın konforu açısından işlemden önce lokal anestezik krem uygulanır, işlem sonrasında sosyal yaşama devam edilebilir. 

SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

wVXI5r

SİZE ULAŞALIM
X

1RRdF5