Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

LRjwrJ

Saç-Sakal-Bıyık Ekimi konusunda tüm merak edilenler

   Newest Plastik Cerrahi Merkezi’nde , steril hastane ortamında FUE tekniğiyle saç ekimi operasyonu ve Sakal-Bıyık ekimi hakkında öncesi ve sonrası ile iyileşme süreci, saç ekimi, sakal-bıyık ekimi fiyatları ve tüm merak ettiğiniz konularında daha fazla bilgiye ulaşmak için formumuzu doldurun.

Saçsızlık ve çözümleri

Saçsızlık bilindiği gibi erkeklerde de kadınlarda ortaya çıkan bir olgudur. Bir insanın saçsızlık sorunu yaşayıp yaşamayacağı aslında daha anne karnındayken genetik geçişle bellidir. Bu saçsızlığın derecesi ve dökülmeye başlama yaşı ise beslenme faktörleri, stres, hijyen, çevresel faktörler gibi nedenlere bağlı olarak kişinin hayatında 20’li yaşlar gibi çok erken yaşlarda başlamasına, çok şiddetli ve hızlı bir dökülmeye neden olabilir. Yani bir erkeğin saçına çok özenle bakması dökülmeye engel olamaz sadece dökülmeyi yavaşlatır ya da dökülmeye başlama yaşını ileri atabilir. Bu nedenle saçlı deriye prp (Platelet Rich Plasma) uygulamaları, mezoterapi uygulamaları, lazer bakımları, somon dna’sı uygulamaları ya da saçı güçlendiren çeşitli solüsyon ve ürünlerin kullanımı saçın dökülmesini engellemeyecektir. Sadece biraz önce bahsettiğim gibi dökülmenin başlama yaşını uzatabilir ya da dökülmenin hızını yavaşlatabilir. Bu tür yaklaşımları saçlara yapılan koruyucu hekimlik gibi düşünebiliriz çünkü genetik olarak dökülmeye kodlanmış saçlar eninde sonunda dökülecektir.

Peki bu saçlar dökülünce ne yapılabilir? 

Bunun için günümüzde en çok uygulanan ve en çok yüz güldüren sonuçlara sahip işlem saç ekimi ve saçlı alan restorasyonudur. Niye sadece saç ekimi değil de saç ekimi ve saç restorasyonu denilir? Amaç saçlı görünüm olduğu için saç ekimi ile birlikte ya da saç ekiminden bağımsız farklı yaklaşımlarla bir erkeğe saçlıymış imajı verilebilmektir. Saç ekimi ve saç restorasyonu hakkında bilgi vermek gerekirse saçın dökülmesi demek kökünün düşmesidir çünkü bir kökten defalarca kıl çıkmaktadır ama kök döküldüğünde artık kıl çıkamamaktadır. Saç ekiminde kullanmak üzere alınan saç telleri ense bölgesinde 2 kulağın arasında kalan alandır. Neden buradan alınır? Çünkü saçı tamamen dökülmüş insanlarda bile bu iki kulağın arasında kalan alan dökülmemeye programlanmıştır. Bu nedenle ekilen saçlar ekildiği yeni yerlerinden dökülmezler. Ekimin sonucunun kalıcı olması ve başarı oranının yüksek olmasının nedenlerinden biri de bu dökülmemeye programlanmış olan köklerin kullanılmış olmasıdır. 

Güzel bir saç ekimi sonucu elde etmek için birkaç faktöre dikkat etmek gerekir:

 1-Ön saç çizgisinin yüz şekline uygun olarak programlanması ki bu erkek ve kadında farklıdır. 

2- Doğal görünümün olmazsa olmazlarından biri de ekilen saç kıllarının ekim yönüdür.

3- Ekilecek saç köklerinin (greftlerinin) kaç tane saç kılına sahip olduğudur. Örneğin saç çizgisi oluştururken tekli ya da en fazla ikili greft ekmek gerekirken tepe bölgesine (sabahları kalktığımızda en dağınık ve düzene sokulması en zor olan bölgeler) çoklu greftler ekilmelidir ki ekildiği bölgede doğal görünümü sağlayabilsin. 

4- Eğer saç tek renk değilse yani beyaz saç telleri de var ise doğal bir görünüm elde edebilmek için dökülmemiş yerdeki siyah beyaz saç oranını ekilen yerde de sağlamaya çalışmak gerekir.

5-Mümkün oldukça dökülmemiş alanlardaki saç sıklığına ulaşmaya gayret etmek gerekir. Tam da bu noktada sorunlarla karşılaşılır çünkü dökülmüş saçsız alan büyük ama dökülmeyen saçlı alan küçük kalır genelde. Bu tür durumlarda değişik çözümler üretmeye çalışırız. Bunlardan biri eğer vücutta, göğüs veya sırt bölgesinde güçlü kaliteli kıllar var ise bunlar da ekimde kullanılabilir. Bir başka yardımcı yöntem ise saç simülasyonu uygulanabilir.

Saç Simülasyonu nedir? 

Saç simülasyonu, (saç efekti, saçlı deri mikro pigmentasyonu) saçlı deriye kıl varmış görüntüsü verilmesidir. Bu saç simülasyonu aynı zamanda saçı tam dökülmemiş ama seyrekleşmeye başlamış kişilerde de dolgun ve daha sık bir görüntü elde etmeye katkıda bulunan bir yöntemdir.  

Bıyık ve Sakal Ekimi

Aynı saçlı deride olduğu gibi bıyık ve sakal bölgesine de kıl ekimi yapılarak kılsız bölgeler  bıyıklı veya sakallı görünümüne kavuşturulabilir. Bazı durumlarda bu bıyık ve sakal ekim işlemlerinde kıl efekti mikro pigmentasyonu uygulanarak daha doğal bir sonuçta elde edilebilir. 

SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

1MGqAk

SİZE ULAŞALIM
X

Yy4FPj