Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

4_7umU

Vücudu şekle sokmanın ideal yolu

Hem kadınların hem erkeklerin bedenlerinde ortak sıkıntıların başında vücut şekilsizlikleri gelir yani istenmeyen fazlalıklar, girinti çıkıntılar gibi.

Vücut şeklinin kötü yansımasının ana nedeni vücut siluetinin orantısız olmasıdır. Örnek vermek gerekirse bel oluğunun oluşmaması dümdüz bir vücut oluşturur. Bel kavisinin olmaması dümdüz bir bel görünümüne sebep olur. Bu da genel görüntüyü bozar.

Aynı şekilde basenlerin gereğinden belirgin olması hem kişiyi olduğundan geniş hem de bacakları kısa gösterir. Aynı zamanda düz popolu görüntüye de neden olur buna bağlı olarak kişinin kendisini kötü hissetmesine sebep olur.

İnsanları mutsuz eden şekil değişiklikleri, genelde kilolu insanların problemi gibi düşünülür oysa doğrudan kiloyla ilişkili olmayıp çok zayıf insanlarda da şekle yönelik problemlere rastlanabilir.

Asıl konumuz kilodan öte vücut şeklinin arzu edildiği gibi olup olmaması. Örneğin çok zayıf biri de diz kemiklerindeki girinti çıkıntı, ufak bir yağ birikintisi vücut siluetinde istenilmeyen bir görüntüye sebep olabilir ya da ayak bileklerinin çok ince olması çarpık bir görünüme sebep olabilecek iken kalın olması biçimsiz bir görünüme sebep olabilir. Gıdı bölgesinde de küçücük bir fazlalık oranları tamamen alt üst edebilir

Vücuda ait şekli güzel görünecek şekilde yeniden düzenlerken bu şeklin ömür boyu devam etmesini hedeflemek. Bu şekli düzeltirken tamamen yağ dokusuna yönelik hamleler yapıldığı için bu işlemler sırasında illa ki bir kilo verme söz konusu olmaktadır. Bu nedenle liposuction ve lipoliz işlemleri halk arasında sanki kilo vermek için yapılan hamleler gibi algılanır. Ama doğrusu amacın şekil vermek olduğudur. Bu işlem ile kilo verilmesi ise ikincil kazançtır.

Günümüzde bu tür işlemler lipoliz ve liposuction kombinasyonları ile yapılır. Lipoliz, lipoosuction işleminin alternatifi olan bir teknik değil, liposuction içerisinde uygulanan bir tekniktir. Çok minik bölgelere tek başına lipoliz uygulanabilir. Daha büyük bölgelere tek başına lipoliz uygulamak kişinin sağlığını tehlikeye atabilir çünkü lipoliz yağı eritmek demektir. Eritilen yağın vücuttan uzaklaştırılması, dışarı almak, vücuttan dışarı atmak, boşaltmak diye de ifade edilebilir ama bilimsel olarak liposuction olarak adlandırılır. Bu işlem yapılmaz ise eritilen yağ, derialtında bırakılır ise eritilen yağın atılımı tamamen böbreklerle olacağı için böbreklerde ciddi hasarlara yol açabilir. Bu nedenle sadece minik bölgelere tek başına lipoliz uygulanabilir. Lipoliz yağı eritmek ve eritimi sağlamak için enerji vermek demektir. Değişik enerji türleri, basınç, vibrasyon, ultrasonik, lazer teknikleriyle olabilir ya da sıvılarla olabilir.

Ozmotik basınç dengesini bozarak yağ hücreleri patlatılarak eritilebilir. Kısaca lipoliz teknikleri çok alternatiflidir ve birbirlerine belirgin bir üstünlükleri yoktur. Burada amaç yağı eritmektir. Yağı eritmek cerrahın yapacağı liposuction işlemini kolaylaştıracağı için cerraha bir kolaylık sağlar. Hastaya ikincil bir kazancı da daha fazla konfor sağlamasıdır. Günümüzde lipoliz ve liposuction sonrası morluk da ciddi oranda azalmıştır. 

Lipoliz işleminde ince bir kanül vardır tığ gibi bu kanülle derinin altındaki yağlara enerji verilir, yağlar eritilir. Yine benzer büyüklükteki bir kanülle yağ geri alınır. Genelde yanlış bilinen bir diğer konu, lipolizin küçük, liposuction’ın ise daha büyük çapta bir işlem olduğudur. Tamamen cerrahın seçimine bağlıdır, lipoliz işleminin de liposuction işleminin de büyük ve küçük boylarda kanülleri vardır.  Cerraha hangisini seçerse uygulamayı onunla yapabilir. Her iki işlem de tığ gibi kanüllerle de olabilir, daha büyük boydaki kanüllerle de olabilir. Her iki işlemde diğerine göre daha izli veya daha travmatik değildir.  Biri enerji verirken diğeri enerji ile verilmiş yağı dışarı atılır.

Bu işlemler tüm vücuda bile yapılsa, ortalama yapılış süresi yapılış bölgelerine göre 15 dk ila 3 saat arasında değişiklik gösterecektir. Genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir ama hangisi seçilir ise seçilsin vücudun içerisine girilip deri altına müdahale olduğundan steril ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Ofis ortamında yapılması uygun değildir.

İşlemden hemen sonra şekil ortaya çıkar, Şu şekilde anlatılabilir su bardağı diye düşünülürse çay bardağı şekline dönüş sağlanır. Vücut hatları ve kavisleri oluşumu aynı gün açığa çıkar. Ama incelme için haftalara ihtiyaç vardır yani şekil ortaya çıkar ama bu şekil ana şekil değildir. Elde edilen şeklin daha incesi olunacaktır


SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

6ywCOW

SİZE ULAŞALIM
X

bhI39g