Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

_EbRi4

Dudak Estetiği

Dudak Estetiği Nedir ?

Burun, çene yapısı dudakların görünüme önemli oranda etki eder. Dudakların pozisyonu dışında genişliği, boyu, alt ve üst dudağın kalınlıkları, gülümseme halinde dudak aralığı da operasyon planı açısından önemlidir. Alt dudağın, üst dudaktan daha dolgun olması ve gülerken diş etlerinin görünmemesi daha estetik bir görünüm için önemlidir. Burun ucundan çene ucuna bir çizgi çekilmiş gibi düşünülürse alt ve üst dudak, bu çizginin gerisinde kalmalıdır. Bu çizginin önünde yer alan dudaklar estetik bir görüntüyü engelleyebilir. Ayrıca yaşla birlikte üst dudak uzayıp çeneye doğru sarkabilir, dudak incelebilir, ağız köseleri düşebilir bunun yanı sıra burun ile dudak arası mesafe artabilir, dikey kırışıklıklara rastlanabilmektedir. Dudak kaldırılması ile bu yaşlılık belirtileri önlenebilir.

Dudak Estetiği Ameliyatlarında Neler Yapılabilir ?

Planlama aşamasından sonra dudak kaldırılması, dolgunlaştırılması, dudak büyütme, burun-dudak mesafesinin yeniden yapılandırılması, incelmiş olan dudağın kırmızı kısmının belirginleştirilmesi, alt-üst dudak oranlarının düzeltilmesi dudak estetiği ile ilgili en sık talep gören işlemler arasındadır. Bu uygulamaların çoğu ağız içerisinden yapılacak cerrahi işlemlerle olabileceği gibi, dudağın hacimli görünmesi dolgu maddelerinin kullanımıyla da gerçekleştirilebilir.

Dudak Estetiğinde Kullanılabilecek Dolgu Maddeleri Nelerdir ?

Kolajen ve hyaluronik asit gibi maddelerle dudak hatları yeniden şekillendirileceği gibi, kişinin kendi vücudundan alınan yağ, dermis, faysa vb. dokularla da dudak şekli ve boyutu yeniden biçimlendirilebilir.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

JSS-TM

SİZE ULAŞALIM
X

mSUln1