Lorem Ipsum

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

XME8oH

Göz Çevresi Estetiği

Gözler bakışları belirleyen ve yüze anlam kazandıran, güzelliği, gençliği tamamlayan en önemli organlarımızdandır. Üst göz kapakları cildi genetik, zaman, yerçekimi, stres ve yoğun yaşam etkisiyle gevşer ve kirpiklerin üzerine yığılır. Alt göz kapaklarında ise çökmeler, ciltte sarkma, daha yaşlı ve yorgun görünüme sebep olabilir. Bazı kişilerde ise yağ yastıkçıkları fıtıklaşarak şiş ve yorgun görünüme yol açar. Bu değişiklikler özellikle sabahları ve akşam geç saatlerde çok rahatsız edicidir. Göz kapağı estetiği ile genç, diri bakışlara yeniden kavuşmak mümkündür.

AMELİYAT NASIL UYGULANIR, KAÇ SAAT SÜRER?

Kişiler öncelikle ameliyat öncesi değerlendirilir. Göz yapısı, asimetri, görme kaybı, kas zayıflığı, göz kapaklarında düşüklük olup olmadığı önemlidir. Ameliyat genel veya lokal anestezi ile uygulanabilir. Üst göz kapaklarında kıvrım bölgesinde, alt göz kapaklarında ise kirpik dipleri hizasında olacak şekilde kesi yapılır. Fazla cilt ve fıtıklaşan yağ dokusu varsa çıkarılır. Alt göz kapağında tonusunu kaybetmiş kas dokusu sıkılaştırılır, cilt içinden geçen dikişle kapatılır. Maksimum 1,5 saat sürer.

AMELİYAT ÖNCESİ NELERE DİKKAT EDİLİR?

Ameliyat öncesi alerjik konjonktivite varsa kontrol altına alınmalıdır. Genel ameliyat öncesi uyulması gerekli kurallar göz kapağı estetiğinde de geçerlidir. Sigara içiliyorsa en azından sayısının gün de 5 e kadar azaltılması, 1 hafta öncesinden aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaç ve bitkisel çayların içilmemesi, 24 saat öncesinden alkol alınmaması gerekir.

AMELİYAT SONRASI SÜREÇ NASILDIR?

Ameliyat sonrası hastanede kalmak gerekmez. Ameliyat sonrası ilk 24 -48 saat şişlikler ve morluklar belirginleşir. 1 Hafta içinde yavaş yavaş dağılır ve geçer. Dikişler 7.gün alınır. Erken dönemde iki göz arasında eşit olmayan görünüm olabilir. Bir taraf diğerine göre daha şiş olabilir. Gözlerin eşit ve güzel hale gelmesi ve doğallaşması bazen 1 ayı bulabilir.

DİĞER AMELİYATLARLA KOMBİNE EDİLEBİLİR Mİ?

Rahatlıkla kombine edilebilir.


SİZİ HEMEN ARAYALIM

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BİLGİ ALIN +90 216 326 02 57
SİZE ULAŞALIM
X

DKEW-h

SİZE ULAŞALIM
X

b5ISA2